Vilnių stebi vaizdo kameros

Vilnių stebi vaizdo kameros

Vilnių nuo dabar stebi daugiau nei 100 kamerų, kurios išdėliotos skirtingose sostinės vietose. Jų dislokacija sudėliota atsižvelgiant į kriminogeninę situaciją skirtinguose rajonuose.

Kaip sako Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas, 103 kameros, dar ne viskas: „Dar 12 iš Sereikiškių parko. Svarbiausia, kad  į šią sistemą gali jungtis bendruomenės per savo saugios kaimynystės programas, kai kameros stebi ne privačius kiemus, o viešąsias erdves. Tokių teritorijų Vilniaus mieste yra ir tokių pageidavimų buvo tiek iš tirštai apgyvendintų rajonų – Justiniškių, Fabijoniškių, iki naujai besiformuojančių mikrorajonų pakraščiuose – Kalnėnuose ir t.t.“

Stebėjimo pultas įrengtas Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato centrinėje buveinėje Birželio 23-iosios g. 16, kur ir stebimos viešosios erdvės, vaizdo kamerų užfiksuoti vaizdai ir garsas realiu laiku perduodami į pultą ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnams. Tačiau vien žmonių akimis pasikliauti nereikės,  stebėjimo sistema yra išmani.

„Sistema technologiškai yra gerokai inovatyvesnė ir pažangesnė lyginant su anksčiau buvusiomis stebėjimo sistemomis. Anksčiau  monitorius stebėjo žmonės bet, žmogaus pastabumas ir  gebėjimas vienu metu matyti 14 ar 15 monitorių yra ribotas. Ši sistema turi programinės įrangos galimybes pagal įvairius parametrus nuspėti, pamatyti viešosios tvarkos pažeidimus.  Kai kur yra garso davikliai, kurie fiksuoja dūžį, jeigu laužiamasi į automobilį ar dūžta vitrina. Taip pat yra veido atpažinimo algoritmai, kurie gali būti naudojami ypatingais atvejais, tiriant nusikaltimus ir pan.“, – apie naująją sistemą pasakojo G.Paluckas.

Kamerų bus skirtinguose rajonuose. Kaip sakė vicemeras, kameros mieste išdėstytos pagal suderintą planą su policija, pagal tam tikrą kriminogeninės situacijos statistiką – viešosios tvarkos pažeidimų, plėšimų, vagysčių dažnumą.

„Tarkim, tabore 4 kameros dėl suprantamų priežasčių. Kameros, pasikeitus situacijai, gali būti perkeliamos, jeigu toje vietoje situacija susitvarko ir pažeidimų nebūna“, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas.

 

Close