Vilniuje atidengta atminimo lenta socialdemokratui, Nepriklausomybės Akto signatarui Steponui Kairiui

Vilniuje atidengta atminimo lenta socialdemokratui, Nepriklausomybės Akto signatarui Steponui Kairiui

Vilniuje atidengta atminimo lenta socialdemokratui, Nepriklausomybės Akto signatarui Steponui Kairiui. Jos autorius – skulptorius Leonas Pivoriūnas.

Atminimo lenta sostinės  senamiestyje atidengta ant Totorių g. 3 esančio namo, kuriame S. Kairys 1917–1918 m. ne tik gyveno, bet ir aktyviai reiškėsi Lietuvos Tarybos veikloje, redagavo laikraštį „Darbo balsas“, su bendraminčiais kūrė bei redagavo Vasario 16-osios Aktą.

Šį ne vienus metus trukusį projektą įgyvendino asociacija „Stepono Kairio fondas“.

„Stepono Kairio pasižymėjimo Lietuvos socialdemokratus partijos ir Lietuvos labui nuopelnus būtų galima vardinti ilgai, tačiau geriau prabilsiu paties Stepono Kairio mums paliktais viską pasakančiais prasmingais žodžiais: „Tau, Lietuva, kad būtum laisva ir demokratinė, skyriau visą savo gyvenimą. Tu buvai mano gyvenimo esmė ir prasmė“, – sakė S. Kairio fondo vadovas Algis Vaičeliūnas.

S.Kairio fondo direktorius Algis Vaičeliūnas taip pat pranešė, kad panašias lentas bus siekiama atidengti Anykščiuose ir dar vieną Vilniuje.

S.Kairys yra kelių knygų autorius, buvo Vyriausiojo Lietuvos išlaisvinimo komiteto pirmininkas, nuo 1948-ųjų metų gyveno Jungtinėse Amerikos Valstijose. Mirė 1964 metais Niujorke, 1996-aisiais perlaidotas Kaune, Petrašiūnų kapinėse.

Close