Premjeras Saulius Skvernelis ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, kartodami, kad ministrų kabinetas yra sudarytas ne pagal lytį, o kompetencijas, nesuvokia lyčių lygybės reikšmės.
Jei aplinkos ministro postą ir užimtų moteris, situacijos tai nekeistų – pagal moterų skaičių vyriausybėje būtume paskutinėje vietoje kartu su Vengrija.
Europos Parlamento narė, Moterų teisių ir lyčių lygybės komiteto pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė atkreipia dėmesį, kad pasaulyje tėra 12 šalių, kurių vyriausybėse nėra nė vienos ministrės.
„Ar tai reiškia, kad lygiuojamės į trečiojo pasaulio valstybes? Premjere, Jūsų teiginiai žemina ir žeidžia moteris. Svarbios pareigos – vyrams, o moterims belieka tupėti prie puodų? Lietuvoje nėra kompetentingų moterų? Jau išnaikintos ar dar neužaugo? Nuvilsiu premjerą: Lietuvoje labai daug moterų, kurios būtų puikios ministrės“, – sako socialdemokratė V. Blinkevičiūtė.
Tuo metu socialdemokratė Margarita Jankauskaitė pabrėžia, kad S. Skvernelio mėginimai taisyti situaciją skelbiant, kad Aplinkos ministerijai vadovaus moteris dar kartą liudija: premjeras nesuvokia problemos esmės.
„Premjero svarstymai apie vieną moterį vyriausybėje primena mąstymą Saudo Arabijoje, kur vienos moters atsiradimas valdžios viršūnėse jau būtų laikomas didele pažanga. Ne. Mūsų siekiamybė – lyčių balansas, o ne tai, kad bent viena moteris dirbtų vyriausybėje“, – teigia M. Jankauskaitė.
Daugelis tyrimų rodo, kad organizacijos, kuriose išlaikomas lyčių balansas, dirba sklandžiau, našiau. „Tokios visuomenės vieningesnės, stabilesnės. Lyčių balansas reikalingas, kad būtume stabili ir klestinti visuomenė. Neatsakingai formuojame vyriausybes ir lig šiol to nesuvokiame“, – vertina M. Jankauskaitė.