Ministrų keitimas atveria duris diskusijai ir galimam politinių partijų susitarimui, kuris mažintų visuomenėje kylančias socialines įtampas, sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas (LSDP) Gintautas Paluckas.
Anot LSDP pirmininko, premjeras Saulius Skvernelis, pranešęs apie trijų ministrų keitimą, panašu, pripažįsta savo klaidas. Tačiau sisteminės problemos niekur nedings – pats Vyriausybės vadovas ir jo ministras yra atsakingi už „minimalios valstybės” projekto įgyvendinimą.
„Problemas premjeras mėgina suasmeninti. Kitaip tariant, galvoja, kad nuleidus kraują, žmonės pamirš, kad tai yra pačios Vyriausybės sukurtos problemos. Net ir pakeitus ministrus socialinės įtampos išliks, nes jų priežastis – ne ministrų „grožis”, o Vyriausybės pastangos mažinti visuomenei reikalingų viešųjų paslaugų apimtį ir prieinamumą per klaidingas reformas”, – sako G. Paluckas.
LSDP pirmininkas parlamentinėms partijoms siūlo tartis dėl viso viešojo sektoriaus darbuotojų, ne vien dėl mokytojų. Pasak G. Palucko, švietimo ir kultūros darbuotojų protestai, suprantamas mokslininkų, medikų, ugniagesių ir kitų visuomenės grupių nepasitenkinimas – reakcija į valdančiųjų „minimalios valstybės” projektą.
[blockquote author=”” sc_id=”sc1336759743809″]Premjeras galvoja, kad nuleidus kraują, žmonės pamirš, kad tai yra pačios Vyriausybės sukurtos problemos.[/blockquote]
„Labai gerai, kad susikompromitavę ir pasitikėjimą visuomenėję praradę ministrai keičiami. Teoriškai tai galėtų palengvinti ir susitarimą padaryti sklandesniu. Tačiau pavieniuose susitarimuose socialdemokratai dalyvauti atsisako – taip Vyriausybė tik mėgina pridengti savo bejėgiškumą”, – vertina G. Paluckas.
Anot jo, praktika, kada Vyriausybė numeta kelis eurus tiems, kurių išsigąsta pirmiausiai, veda į niekur. „Reikalingas visų piliečių susitarimas, kuris apimtų visą viešą sektorių ir įtrauktų visus Lietuvos žmones. Prieš rinkimus žadėję profesionaliai reformuoti valstybės sektorių ir gerinti viešų paslaugų kokybę, premjeras, ministrai ir jų kolegos pasirinko milijonui žmonių išdalinti po dešimt eurų, kuriuos „suvalgys” kylančios kainos. O dabar jie stebisi: pinigų nebėra, problemos likusios, visi nusivylę”, – sako G. Paluckas.