Gintautas Paluckas.Vilnius – tik elitui?

Gintautas Paluckas.Vilnius – tik elitui?

Vilnius daug metų buvo liberalių politikų eksperimentas ir tai neapsėjo be pasekmių. Ugdymo kokybės skirtumai mokyklose bado akis, už privačius darželius tėvai moka milžiniškas sumas, o savivaldybės darželiuose grupės perpildytos. Apie kaimynystėje išdygsiančius „stikliukus“ ar prekybos centrus žmonės sužino tuomet, kai ekskavatorius pradeda kasti pamatų duobę, o daugiabučių gyventojai palikti nelygiai kovai su dažnai už nieką pinigus lupančiais administratoriais.

Kieno sąskaita jie gyvena?

Tai yra „laisvė“. Laisvė veikti silpnųjų sąskaita? Miesto valdžios daug metų sąmoningai laikėsi nuošalyje, palikdamos problemas spręsti patiems žmonėms arba tą atsakomybę patikėdami rinkai.

Mes siūlome keisti požiūrį į savivaldybės misiją. Vilniumi galime didžiuotis, galime mylėti, tačiau Vilnius yra sėkmingas tiek, kiek sukuria ir užtikrina galimybių savo gyventojams.

Savivaldybė – ne stebėtoja!

Daugiabučių namų gyventojai yra atsakingi ne tik už savo butus ar bendrąsias patalpas, tačiau už administratorių pasirinkimą taip pat. Bet kilus ginčui dėl paslaugų kainos ar darbų kokybės, gyventojai visada atsiduria silpnesniojo pozicijoje: jie turi stoti prieš administratorių teisininkų ir advokatų būrį. Savivaldybė privalo ginti gyventojų interesus! Mūsų tikslas – NULIS daugiabučių gyventojų be savivaldybės pagalbos.

Kiekvieną savaitę gaunu nepasitenkinimo ir pykčio kupinus laiškus dėl to, jog žmonėms nežinant po jų langais pradedamos statybos. Daug metų savivaldybės pozicija išlieka tokia pati – mes neva viską padarėme „pagal įstatymo raidę“: projektas suderintas, o žmonės formaliai informuoti. Akivaizdu, jog to nepakanda! Vilniečiai kiekvieną dieną nevaikšto į seniūniją ir nelandžioja savivaldybės interneto puslapiuose mėgindami atspėti, ar kas sumanė prieš jų langus pastatyti prekybos centrą, kuris iki trečios ryto sunkvežimiais vežasi prekes, o septintą ryto jau pradeda darbą. Savivaldybė privalo veikti aktyviai, kad žmonės žinotų apie statybų planus kaimynystėje. Mūsų tikslas – NULIS žmonių, nežinančių, kas planuojama jų gyvenamoje aplinkoje.

Į darželį patenka visi!

Darželių problema vis dar egzistuoja. Galime save apgaudinėti, tačiau ją didele dalimi sprendė ne savivaldybė, bet patys tėvai, priversti už privačius darželius mokėti iš savo kišenės. Padidintas vietų skaičius savivaldybės darželiuose mechaniškai suspaudžiant į grupes daugiau vaikų. 100 eurų programa miestui šią kadenciją kainavo beveik 20 milijonų eurų. Ji bus sustabdyta, o lėšos nukreiptos į savivaldybės darželių steigimą miesto plėtros kryptimis. Mūsų tikslas – NULIS vaikų nepatekusių į savivaldybės darželį pagal savo gyvenamąją vietą.

Nė vieno nepaliksime likimo valiai!

Mieste gyvena įvairūs žmonės. Vieniems sekasi geriau, kiti dėl prastų sprendimų ar netinkamai susiklosčiusių aplinkybių pakliūva į skurdo spąstus. Savivaldybė padeda tokiems žmonėms per įvairias piniginių išmokų, paramos programas, tačiau dažnai ta parama yra neefektyvi, nes ant kojų atsistoti žmogui neleidžia antstolių ar kitų kreditorių spaudimas. Turėdami galimybę, savivaldybėje įsteigsime „Paskutinės vilties“ paskolų fondą. Fondas, įvertinęs žmogaus/šeimos galimybes bei pastangas, sudarytų sąlygas pakeisti kreditorių, skolų mokėjimo terminus, sąlygas ir leistų žmogui grįžti į gyvenimą.

Close