Karšta Vilniaus socialdemokratų vasara įsibėgėja: rengiama peticija

Karšta Vilniaus socialdemokratų vasara įsibėgėja: rengiama peticija

Nors pastarąsias savaites termometrų stulpeliai ne retai rodydavo 30 laipsnių, o kartais ir daugiau, nebodami karščio Vilniaus socialdemokratai tęsė suplanuotus darbus ir veiklas. Atostogos ir kelionės nesutrukdė  partiečiams susirinkti į Prezidiumo posėdį, kuriame aptartos politikos aktualijos, patvirtintos komisijų pirmininkų kandidatūros, nepritarta Vilniaus savivaldybės valdančiųjų idėjai apmokestinti automobilių laikymą daugiabučių namų kiemuose.

Nepritaria automobilių parkavimo apmokestinimui daugiabučių kiemuose ir jų prieigose

Kaip sakė Vilniaus socialdemokratų vadovas Povilas Pinelis, automobilių parkavimo kiemuose problema yra opi kiekvienai vilniečių šeimai, todėl socialdemokratai negali tylėti.

Prezidiumo nariai pritarė parengtam  peticijos projektui, kuriame  miesto savivaldybės valdančioji dauguma raginama  atsisakyti automobilių apmokestinimo daugiabučių kiemuose ir aplink juos esančiose teritorijose idėjos.

Peticijos projekte  pažymima, kad tokie siūlymai nėra orientuoti į esamų problemų sprendimą ir yra tik bandymas savivaldybės ir privačioms įmonėms pelnytis iš vilniečių. Priešingai, mokesčiai už automobilių parkavimą daugiabučių kiemuose nespręs nei automobilių parkavimo problemų, nei kurs aplinkai draugiškesnį ar žalesnį miestą.

Posėdžio metu   akcentuota pagrindinė automobilių parkavimo problema - nepakankamas automobilių parkavimo vietų skaičius kiemuose, jų išplanavimas ir nepritaikymas.

Sudaryta red. komisija įpareigota iki rugpjūčio 2 d. pateikti sekretoriatui galutinę peticijos redakciją.

Duotas  startas komisijų veiklai

Skyriui reikalingos stiprios komisijos, jungiančios  ekspertinę arba praktinę  patirtį turinčius specialistus  ir jų veiklą atsakingai koordinuojantys žmonės. Kaip susidėlioti veiklos prioritetus komisijoje? Kam skirti daugiausiai dėmesio? Šie ir kiti klausimai dažnai iškyla vadovams, nes telkiant partiečius, įvairiai su jais komunikuojant,  organizuojant susirinkimus, susiduriama su atimančių daug laiko procedūrinių darbų gausa. Taipogi susiduriama su patirties įvairove, gebėjimu išgryninti ir aprėpti savivaldos problemų visumą. Taigi, kuri veikla, visgi, svarbiausia komisijose ir gali tapti efektyvia? Į šiuos klausimus Prezidiumo nariai kartu ieškojo atsakymų.

Patvirtintos kai kurių komisijų pirmininkų kandidatūros. Švietimo, mokslo ir sporto komisijai vadovaus Remigijus Motuzas, Sveikatos apsaugos komisijai - Pranas Šerpytis, Socialinės apsaugos komisijai - Mindaugas Miliauskas, Jaunimo reikalų komisijai - Algimantė Ambrulaitytė.

Miesto (teritorijų) planavimo, Savivaldos ir bendruomenių, Kultūros, Transporto ir infrastruktūros bei Aplinkosaugos komisijų pirmininkų kandidatūros bus tvirtinamos sekančiame Prezidiumo posėdyje.

Dalyvaus Vilniaus apskrities socialdemokratų sąskrydyje

Jau anksčiau susitarta nepraleisti progos susitikti su Vilniaus apskrities skyrių bendraminčiais ir  rugpjūčio 21 dieną dalyvauti socialdemokratų sąskrydyje Kernavės seniūnijoje.

Vilniečiai ketina įsilieti į diskusijas, sportines sąskrydžio rungtis, negailėti savo jėgų ir emocijų, nustebinti noru ne tik dalyvauti, bet ir laimėti.

Nuotraukoje:  Vilniaus miesto skyriaus atsakingoji sekretorė Lijana Kairienė, skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis, LSDP frakcijos Seime seniūnas Algirdas Sysas.

Close