Naujamiesčio poskyrio taryboje -  dėmesys kultūrai ir socialiniams reikalams

Naujamiesčio poskyrio taryboje – dėmesys kultūrai ir socialiniams reikalams

Vilniaus skyriaus Naujamiesčio poskyrio tarybos posėdyje ieškota atsakymų į aktualius klausimus. Kokią programą sukursime eidami į Vilniaus miesto savivaldos rinkimus? Kokią žinią nešime vilniečiams? Kuo mes skirsimės nuo kitų partijų? Kuo mes pasikeitėme, kadangi jau deklaruojame, kad keičiamės...

Kultūra – Valstybės pamatas

Poskyryje ir jo taryboje yra daug profesionalų, kompetentingų ūkio, inžinerijos,  humanitarinių  sričių specialistų. Tačiau visi įsitikinę, kad tiek mūsų veikla, tiek rinkimų programa turi prasidėti nuo dėmesio kultūrai. Kultūra – Valstybės pamatas.

,,Vilnius yra neeilinė savivaldybė, tai  Lietuvos sostinė.Visais laikais, visais amžiais čia buvo ir Lietuvos kultūros sostinė, ir vienas iš didžiausių kultūros ir plačios erudicijos žmonių Europos miestas. Vilnius – universitetinis miestas, jaunimo ir akademinis miestas, įvairiatautis ir unikalus savo gyventojais iš visų šalies regionų'',- sakė Naujamiesčio poskyrio pirmininkė Renė Jakubėnaitė.

Naujamiesčio socialdemokratai kviečia įsiklausyti ir išgirsti sostinės  gyventojų nuomones ir siūlymus. Jų yra daug ir įvairių, tačiau visi nori, kad būtų sustabdytas bet koks griovimas, iš pagrindų sukurta nauja Vilniaus kultūros strategija, o uždaviniai turi būti numatyti 2019 m. rinkimų programoje.

Naujamiesčio partiečiai siūlo  Vilniaus socialdemokratų programą pradėti nuo dėmesio kultūrai, kurios Vilniuje įvairiose srityse būtent pastaruoju metu trūksta – tiek tarpusavio bendravime, tiek požiūryje į bendruomenių, mėgėjų meno, etninės veiklos, klubų pagal pomėgius ir kt. kultūros sritis bei jų finansavimą. Ne kartą įvairiose diskusijose pabrėžta, kad  Lietuvos sostinei trūksta miesto teatro, neturime miesto muziejaus, nėra tarptautinius reikalavimus atitinkančios koncertų salės  bei stadiono, nėra žadėto tarptautinio kongresų centro...

Vilniuje aktyvi įvairių Lietuvos regionų kraštiečių veikla. Retoriškai klausta, ar ji pastebima, skatinama?  Ar tikrai kryptingai ir nuosekliai vystoma daugiataučio Vilniaus idėja?

Tarybos posėdžio metu akcentuota, kad peržengus Valstybės 100-mečio metų vidurį vis dar diskutuojama apie jubiliejiniams metams skirtus akcentus viešosios erdvėse, o Tautos patriarcho vardo ir jo atminimo dar neįamžinome. Ar tikrai jo gimtadienį švęsime prie jo paminklo?

Akcentuotos socialinės problemos

Pasak susirinkusiųjų,  šalia kultūros turi būti dėmesys žmogui, dėmesys kiekvienam vilniečiui, jo buičiai ir gyvenimui gerinti. Todėl visi socialiniai klausimai turi būti ne paskutinėje vietoje. O su tuo glaudžiai siejasi ir seniūnijų veikla. Naujamiesčio taryboje pasiūlyta decentralizuoti daugelį teikiamų savivaldybės paslaugų, jas perkeliant į seniūnijas, tuo pačiu daugiau teisių suteikiant seniūnijoms, kad vilniečiams būtų arti ir patogu gauti visas paslaugas šalia namų, taip pat išplėsti socialinių paslaugų paketą socialiai remiamimes žmonėms, o tai vykdyti turėtų prie seniūnijų išplėstos socialinės veiklos.

Taip pat akcentuota didesnio dėmesio būtinybė vyresniojo amžiaus žmonių kasdienybei. Pasiūlyta siekiamybė, kad iki 2023 metų Vilniuje būtų įvestas nemokamas vilniečiams viešasis transportas, o nuo 2019 m. rudens nemokamai viešuoju transportu galėtų naudotis visi, sulaukę 75 metų.

Rinkimų programoje privalo atsirasti Vilniaus vaikų darželių problemos, vaikų ir jaunimo laisvalaikio užimtumo klausimai. Reikėtų peržiūrėti vaikų ir moksleivių priėmimo į mokyklas tvarką, keisti jau kritikos sulaukusią tvarką dėl priėmimo į kai kurias gimnazijas, kai moksleivija, gyvendami šalia gimnazijos, negali į ją patekti dėl keleto nesurinktų balų, o privalo važiuoti į kitame mikrorajone esančią mokymo įstaigą. Negali būti diskriminuojami moksleiviai dėl to, kad ne visi puikiai moka matematiką, o yra pasaulio meno ar sporto čempionai ir pan.

Partiečiai kvietė pro padidinamą stiklą stebėti  kiekvieno nekilnojamojo turto vystytojo ar valdytojo, taip pat leidimų statyboms išdavimo krustelėjimą miesto centre ir senamiestyje. Negali būti tokių atvejų, kaip kad siūlomas įstiklintas pastato gabalas Jakšto gatvėje, užstojant unikalų dominikonų vienuolyno ir šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią.

Naujamiesčio poskyrio taryba pritarė galimam rinkiminiam šūkiui „Vilniečiai, kurkime Vilnių kartu!“

cof

 

Close