Socialdemokratai atmeta konservatorių pasiūlymą: derybų dėl koalicijos Vilniuje nebus

Socialdemokratai atmeta konservatorių pasiūlymą: derybų dėl koalicijos Vilniuje nebus

Ketvirtadienį posėdžiavusi Vilniaus socialdemokratų taryba nusprendė nepriimti iš konservatorių gauto kvietimo pradėti derybas dėl valdančiosios koalicijos Vilniuje.

Toks sprendimas, kaip teikia partijos atstovai, yra priimtas vadovaujantis ideologiniais skirtumais tarp socialdemokratų ir valdančiąją ašį sudarančių partijų.

„Dėkojame naujai išrinktam merui už jo kvietimą, tačiau esame įsitikinę, kad savo balsą už socialdemokratus atidavę vilniečiai tikisi tikros kairės alternatyvos ir atstovavimo visiems miestiečiams. Mes negalime eiti į tokią koaliciją, kurioje reikėtų užsimerkti ir ignoruoti kitų politinių jėgų bandymus toliau privatizuoti viešąsias paslaugas bei toliau tęsti aštuonerius metus vykdytą ydingą politiką“, – teigė socialdemokratų Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis.

Socialdemokratai Vilniaus taryboje planuoja būti opozicija ir palaikyti tuos valdančiųjų sprendimus, kurie, jų požiūriu, esą bus nukreipti į Vilniaus gyventojų gerovę.

„Nesirengiame būti tais, kurie tik dėl asmeninio populiarumo trukdo dirbti, taip užkirsdami kelią net ir geriems pokyčiams. Jeigu meras vykdys per rinkimų kampanija duotus įsipareigojimus dėl savivaldybės mokyklų, darželių statybų, viešojo transporto kokybės gerinimo, gerųjų infrastruktūros pokyčių ir jie pasieks tarybą – mes šiuos siūlymus tikrai palaikysime. Tačiau tikrai priešinsimės tolimesniems viešųjų paslaugų, ypač ugdymo, iniciatyvoms, privatizavimo, pataikavimo nekilnojamo turtojams, pridetinę vertę tik verslui nešančioms iniciatyvoms“, – komentavo LSDP atstovas.

Vilniaus mero rinkimus laimėjęs V. Benkunskas antrajame rinkimų ture surinko 52 proc. rinkėjų balsų.

Vilniaus miesto savivaldybės taryboje Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai iškovojo 19 mandatų, po 9 – partija „Laisvė ir teisingumas“ ir Laisvės partija, 7 – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, 4 – Lietuvos socialdemokratų partija, 3 – Nacionalinis susivienijimas.

Į Vilniaus miesto skyriaus tarybą yra išrinkti keturi socialdemokratai: Povilas Pinelis, Saulius Čaplinskas, Remigijus Motuzas ir Juozas Olekas jaunesnysis.

Close