Socialdemokratų akiratyje - dėmesys kultūrai ir kūrybiškumo svarbai

Socialdemokratų akiratyje – dėmesys kultūrai ir kūrybiškumo svarbai

Artėjant rinkimams į LR Seimą intensyvėja diskusijos dėl rinkiminės programos. Kaip sakė LSDP kultūros komiteto pirmininkė, Vilniaus socialdemokratė  Renė Jakubėnaitė,  ketvirtadienio vakarą Europos Parlamento nario Juozo Oleko biure susirinkę partiečiai analizavo kultūros ir meno darbuotojų, nepriklausomų  menininkų pateiktus pasiūlymus programai.

Susirinkimo metu  kultūrai prijaučiantys socialdemokratai aktyviai tarėsi dėl prioritetų pačioje programoje ir dėl prioritetų kultūros srityje. Susitarta iki kovo mėn. vidurio surengti  atskiras diskusijas regionų kultūros ir profesionalaus meno klausimais. Taip pat aptarta, ką turi nuveikti socialdemokratai, kad būtų sutelkiamas dėmesys į kultūros ir kūrybiškumo svarbą šiuolaikinėje visuomenėje.

Režisierius Saulius Vosylius, dailininkai Svajūnas Armonas, Pranas Dovydaitis, Juozas Pranskevičius, kultūros ir meno veikėjai Eugenijus Bulavas, Vilius Kavaliauskas, Aurimas Gudas ir kt. kalbėjo apie galimus veiksmus rinkiminės programos kontekste,  kad kultūra taptų vienu iš realius pokyčius nulemiančių veiksnių.

Už patarimus ir įžvalgas komiteto nariai dėkingi europarlamentarui Juozui Olekui ir buvusiam Europos komisarui Vyteniui Povilui Andriukaičiui.

Patvirtintas Kultūros komiteto veiklos planas dvejų metų kadencijai.

Close