V. Andriukaitis: daugelis mūsų politikoje esančių žmonių gyvena Siloso bokštuose

V. Andriukaitis: daugelis mūsų politikoje esančių žmonių gyvena Siloso bokštuose

„Lietuvos laukuose vis dar matote Siloso bokštus, kai kurie dar naudojami. Daugelis mūsų politikoje esančių žmonių gyvena juose, kadangi tokie bokštai turi labai siaurus plyšius, per kuriuos galima matyti pasaulį“, -  dalyvaudamas Europos Komisijos renginyje „Piliečių dialogai“, kalbėjo eurokomisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą, Vytenis Andriukaitis, komentuodamas nesėkmingus bandymus įgyvendinti „Rail Baltica“ projektą.

„Tai yra didelė nelaimė. Ir Lietuvos, Latvijos, Estijos patirtis yra karti. Nesugebėjome suprasti mąstymo, kurį parodė Beniliukso, Šiaurės tarybos šalys - jie sugebėjo sukurti daug bendrų projektų. O mes? Bandėme statyti dujų terminalą, bandėm susitarti - bendrą, ar ne, tampėm paklodę", - kalbėjo V. Andriukaitis.

Pasak eurokomisaro, tai yra klausimas Baltijos asamblėjai ir kitoms panašioms institucijoms. „Turime nustoti tampyti paklodę kiekvienas į savo pusę. Pavyzdys: uždraudėme trijų rūšių pesticidus, siekdami apsaugoti bičių populiaciją, bet kai kurios šalys iki šiol reiškia pasipriešinimą, nes jos saugo savo cukrinių runkelių augintojus", - aiškino jis.

Anot Europos Komisijos nario, toks projektas kaip „Rail Baltica“ būtų itin patogus studentams, ypatingai tiems, kurie dalyvauja „Erasmus+“ programoje ir ateityje galėtų prisidėti prie taršos mažinimo.

„Įsivaizduokite, kaip būtų patogu studentams keliauti iš Vilniaus į Portugaliją, iš Helsinkio į Madridą - nebūtinai lėktuvais ar autobusais. Reikalingos platesnės politinės kampanijos, kurios leistų suvokti, kad traukinių pervežimo rinka turi būti daug labiau harmonizuota: kad per kelias valandas būtų galima iš Vilniaus nuvykti į Briuselį. Kinijoje iš Šanchajaus į Pekiną važiavau greituoju traukiniu, kuris pasiekė 365km/h greitį ir per pusantros valandos buvau Pekine“, - diskusijoje pasakojo V. Andriukaitis.

Close