V.Andriukaitis: „Tai – ne paskutinė pandemija”. Kviečiame pasirašyti manifestą

V.Andriukaitis: „Tai – ne paskutinė pandemija”. Kviečiame pasirašyti manifestą

Kaip žinia, Europos Komisijos pirmininkė p. Ursula von der Leyen savo metiniame pranešime apie ES padėtį išreiškė politinę valią kurti stipresnę Europos sveikatos sąjungą.

Tai paskatino plačias diskusijas tarp iškilių ES politikų, mokslininkų bei nevyriausybinių organizacijų atstovų. Šiose diskusijose labai aktyviai dalyvavo kadenciją baigęs Europos Komisaras Vytenis Andriukaitis. Kartu su kolegomis subūrė stipriausius ES mokslininkus ir ėmė rengti dokumentus.

Daugelis pavojų sveikatai nepaiso valstybių sienų.

Parengtas Manifestas už Europos sveikatos sąjungą bei memorandumas, kuriame surašyta tolimesnių veiksmų seka. Manifestą pasirašė iniciatyvinė grupė, kurioje yra iškilūs ES politikai bei mokslininkai.

„Gruodžio 2 d. vyks sveikatos ministrų Taryba, tad kuo daugiau bus parašų, tuo bus svaresnis argumentas įtraukti tai į tarybos darbotvarkę. Juk artėja ES konferencija dėl ES ateities, tad norime kad Europos Sveikatos sąjungos klausimas būtų įtrauktas į šios konferencijos darbotvarkę. Tai gyvybiškai svarbu kiekvienam žmogui, tai svarbu žmonių efektyvesniam gydymui ir jų gyvenimo kokybės pagerinimui“, - sako buvęs eurokomisaras, LSDP garbės pirmininkas Vytenis Andriukaitis.

Šis dokumentas paskelbtas socialiniuose tinkluose, siunčiamas ES šalių narių parlamentams ir vyriausybėms bei šalių vadovams.

Jo tikslas - paraginti šalis nares įtraukti Europos Sveikatos sąjungos sukūrimo klausimą į artėjančios konferencijos dėl ES ateities darbotvarkę. V. Andriukaitis tikisi, jog šie dokumentai bus deramai apsvarstyti aukščiausiame politiniame lygyje ir paskatins Lietuvos iniciatyvą iškelti šiuos klausimus Europos sąjungos Valstybių ir vyriausybių Vadovų Taryboje.

Europos Sąjungos šalių narių sutartys įpareigoja šalių vyriausybes užtikrinti žmonių sveikatos aukšto lygio apsaugą. Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartija akcentuoja humanizmą, pagarbą žmogaus orumui ir solidarumą. Šalys taip pat yra prisiėmusios įsipareigojimus, įtvirtintus Pasaulio sveikatos organizacijos konstitucijoje. Deja, jų sveikatos apsaugos srityje nepakanka.

Todėl, prisidėdami prie iniciatyvos, kviečiame sukurti stiprią Europos sveikatos sąjungą, kuri siektų europiečių, neišskiriant nė vieno, geros sveikatos ir gerovės, ypatingą dėmesį skiriant pažeidžiamiausioms gyventojų grupėms, nes daugelis pavojų sveikatai nepaiso valstybių sienų.

Pasirašyti manifestą: ČIA

Neoficialus manifesto vertimas

Close