Algirdas Sysas siūlo mažinti darbdavių įmokas į fondus, kad nedidėtų išlaidos bankams

Algirdas Sysas siūlo mažinti darbdavių įmokas į fondus, kad nedidėtų išlaidos bankams

Seimo socialdemokratų frakcijos seniūno pavaduotojas Algirdas Sysas užregistravo įstatymo pataisą kuria siūloma sumažinti įmokas į Garantinio ir Ilgalaikio darbo išmokų fondus nuo 0,16 iki 0,1 procento. Į šiuos fondus darbdaviai privaloma tvarka moka įmokas, kad iš sukauptų lėšų darbuotojams būtų išmokamos kompensacijos įmonių bankrotų ir darbuotojų atleidimo atvejais.

Kuo daugiau lėšų sukaupiama, tuo daugiau patiriama išlaidų ir galo nesimato.

Sumos Garantiniame ir Ilgalaikio darbo išmokų fonduose nuolat didėja ir yra didesnės negu kasmetinės išmokos darbuotojams. Už jų saugojimą bankuose patiriamos išlaidos.

„Siūlau mažinti mokestinę naštą verslui ne tik dėl to, kad jau abiejuose fonduose sukaupta pakankamai pinigų, kurių reikia turėti darbuotojų išmokoms, bet ir dėl to, kad susidarė absurdiška situacija - už fonduose sukauptų pinigų saugojimą bankams mokama - 85 tūkstančiai eurų per metus. Kuo daugiau lėšų sukaupiama, tuo daugiau patiriama išlaidų ir galo nesimato“, - sako A. Sysas.

Socialdemokratas stebisi, kad Vyriausybė teikdama projektus 2020 metams nekoregavo fondų lėšų patikėjimo bankams  sąlygų ir nenumatė limitų fondų kaupimui ar pačių įmokų mažinimo.

Susiję straipsniai

Close