G.Paluckas susitiko su G. Nausėda: radome daug bendrų tikslų

G.Paluckas susitiko su G. Nausėda: radome daug bendrų tikslų

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas susitikimo su prezidentu Gitanu Nausėda metu aptarė politines aktualijas, šalies vadovo lūkesčius politinėms partijoms, įvertino specialiųjų tarnybų pateiktą šalies grėsmių ataskaitą.

„Prezidentas be stipraus vykdomosios valdžios palaikymo savo iškeltų tikslų ­– tiek dėl biudžeto perskirstymo, tiek dėl socialinės atskirties mažinimo, tiek dėl darbo užmokesčio skirtumų atotrūkio mažinimo sostinėje ir regionuose – vienas tikrai neišspręs. Apsikeitėme nuomonėmis ir radome daug bendrysčių“, - po susitikimo Prezidentūroje komentavo G. Paluckas.

Pasak LSDP pirmininko, socialdemokratai palaikys G. Nausėdos siūlomas antikorupcines iniciatyvas, kurios yra svarbios. „Pageidautina, kad visos partijos įsipareigotų ir priimtų tuos siūlymus, kuriuos teikia prezidentas – jie yra logiški ir priimtini“, - teigė G. Paluckas.

Prezidentas be stipraus vykdomosios valdžios palaikymo savo iškeltų tikslų vienas tikrai neišspręs.

Jo teigimu, siūlomos viešųjų pirkimų pataisos leis efektyviau ir geriau naudoti biudžeto lėšas sumažinant perkančiųjų organizacijų skaičių. „Tai leis sutaupyti, įvairiais skaičiavimais, apie kelis šimtus milijonų eurų. Tokios iniciatyvos socialdemokratų palaikymo tirai sulauks“, - sakė LSDP pirmininkas.

G.Paluckas, žurnalistų klausimas, ar pokalbyje su prezidentu lietė susisiekimo ministro Jaroslavo Narkevičiaus situaciją, atsakė neigiamai. Prezidentas yra sakęs, kad J. Narkevičiumi nepasitiki.

„Ponas Narkevičius yra neliečiamas. Jau buvo paliestas tiek daug kartų, kad nebėra prasmės prie jo liestis. Premjeras ir valdančioji koalicija jį dengia kūnu. Ir mes, opozicija, ir prezidentas, yra išreiškę savo nuomonę ir savo poziciją Narkevičiaus klausimu, todėl jo liesti nebėra jokios prasmės“, - sakė LSDP lyderis.

G.Paluckas pakomentavo ir antradienį Lietuvos žvalgybų paskelbtą grėsmių ataskaitą.

Jis priminė, kad Nacionalinio saugumo strategijoje yra įvardijamos 15 grėsmių. „Tarp jų – ir atskirtis, ir skurdas, tai taip pat turi didelę reikšmę visuomenės norui priešintis galimai agresijai. Šiuos dalykus reikia spręsti ne tik investuojant į krašto gynybą tiesiogiai, kariuomenės pajėgumus, bet ir atskirties mažinimą bei į tai, kas sudaro gerovės valstybės socialinių priemonių paketą“, - pridūrė jis.

LR Prezidento kanceliarijos nuotrauka

Close