Gegužės 1-oji:  susirinkome švęsti, diskutuoti ir reikalauti

Gegužės 1-oji: susirinkome švęsti, diskutuoti ir reikalauti

Vilniaus socialdemokratai nuotaikingai paminėjo Tarptautinę darbo žmonių dieną, įsijungdami į  LSDP ir profesinių  sąjungų organizuotą šventę Kudirkos aikštėje.

Šių metų Gegužės 1-osios šventė skyrėsi nuo kitų. Kaip sakė Lietuvos socialdemokratų  partijos pirmininkas, Vilniaus vicemeras Gintautas Paluckas, tai ne tik šventė, tai proga iš naujo suvienijus jėgas su Lietuvos profesinėmis sąjungomis, kovoti už darbuotojus, jų teises ir tinkamus atlyginimus.

Tarptautinė darbo šventė pasaulyje pradėta minėti nuo 1886 m., Čikagos darbininkams pakilus į kovą už žmoniškesnes darbo sąlygas. Tada reikalauta:  8 valandos darbui, 8 – poilsiui, 8 – miegui. Dešimtmečiui praėjus ir Lietuvoje imta rūpintis socialinėmis dirbančiųjų teisėmis. 1896 m. gegužės 1-ąją  gydytojo Andriaus Domaševičiaus bute Vilniuje susibūrė socialdemokratai, įsteigdami pirmąją politinę partiją mūsų krašte,  siekdami ne tik socialinės lygybės tikslų, bet ir nepriklausomos Lietuvos.

„Gerą šimtmetį socialdemokratai kartu su profesinėmis sąjungomis kūrė gražios bendrystės tradicijas, petys į petį kovodami už darbo žmonių teises. Nepamirškime to. Mūsų laukia rimti ateities darbai. Tačiau šiandien su viso pasaulio darbo žmonėmis švęskime. Gražios šventės!“,- minėjimo dalyvius pasveikino Gintautas Paluckas.

Solidarizuodamiesi su Europos profesinių sąjungų konfederacijos iniciatyva „Europai reikia atlyginimo didinimo“ (angl. „Europe needs a pay rise“) Tarptautinės darbo žmonių dienos minėjimo organizatoriai ir Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininkas   Artūras Černiauskas valdžiai priminė, kad atėjo laikas lietuviams mokėti europietiškus atlyginimus.

Kudirkos aikštėje susirinkusių žmonių  plojimais  palydėtos profsąjungų lyderių padėkos  LR Seimo nariui Algirdui Sysui už nuolatinę kovą ir  įsitikinimą, kad  Gegužės 1-oji turi būti nedarbo diena.

Šventės metu vyko diskusijos ir koncertai, o prie scenos veikė profesinių sąjungų palapinės, kuriose buvo bendraujama su įvairioms šakoms atstovaujančiais profsąjungiečiais.

Aplink renginio epicentre įsikūrusią Lietuvos socialdemokratų palapinę būrėsi LSDP gerbėjai bei simpatikai. Vilniečiai ir jų svečiai aktyviai bendravo su partijos vadovu Gintautu Palucku, Seimo LSDP frakcijos nariais Juliumi Sabatausku, Algirdu Sysu, partijos atsakinguoju sekretoriumi Linu Jonausku, Vilniaus socialdemokratų vadove, sostinės tarybos nare Aukse Kontrimiene ir kt.

Šventės lankytojus  partiečiai vaišino kava ir saldainiais, dovanojo vėliavėles, balionus. Ypatingo susidomėjimo sulaukė 2018 m. Lietuvos socialdemokratų išleista  Liutauro Gudžinsko spalvota knygelė „Kairieji  - Lietuvos nepriklausomybės herojai“ (dizaineris – iliustratorius Antanas Brazauskas).

Socialdemokratų palapinėje vyko žaidimai, loterijos, laimėtojai pamaloninti  vertingais prizais. Renginio nuotaiką kūrė  „Justin 3“ pop/rock grupė, atlikėjai Valda Ridikaitė, Deividas Valma.

Daugiau Algimanto Jeleniausko nuotraukų čia

Close