Protestuojančius VVT vairuotojus aplankę socialdemokratai palaiko pagrįstus ir teisėtus profsąjungų reikalavimus

Protestuojančius VVT vairuotojus aplankę socialdemokratai palaiko pagrįstus ir teisėtus profsąjungų reikalavimus

Vėlyvą vakarą su protestuojančiais Vilniaus viešojo transporto darbuotojais susitikę Vilniaus socialdemokratai išreiškė paramą ir palaikymą Vilniaus miesto nemalonėje atsidūrusiems piketuotojams dėl jų teisėtų ir pagrįstų reikalavimų Vilniaus valdžiai. Socialdemokratų nuomone, vairuotojų keliami reikalavimai apskritai yra minimalūs, todėl visiškai nėra suprantama įmonės ir Vilniaus valdžios arogancija ir nenoras kalbėtis sprendžiant kilusį konfliktą.

„Nors Vilniaus viešajame transporte sudaromos darbo sąlygos prilygsta modernios vergovės apibrėžimui, tačiau sunkų darbą dirbančių darbuotojų reikalavimai yra minimalūs –  jie reikalauja pasirašyti kolektyvinę darbo sutartį, nors kažkiek pakelti atlyginimus ir turėti bent jau sanitarines sąlygas atitinkančią darbo vietą. Kur tai matyta, kad 21 amžiaus didmiestyje dirbantis žmogus neturi galimybių nei nueiti į tualetą, nei kur nusiplauti rankų?“, - piktinosi socialdemokratų Vilniaus miesto skyriaus pirmininko pavaduotojas Vaidas Rusys.

Susitikę su jau kelintą naktį prie Vilniaus savivaldybės budinčiais žmonėmis, socialdemokratai išklausė vairuotojų pasakojimų apie UAB „Vilniaus viešasis transportas“ įmonės vadovybės ir miesto valdžios elgesį su kasdieną vilniečius į darbus, studijas ir mokyklas vežančiais žmonėmis. Pasak vairuotojų, jie ne tik negauna pragyvenimui būtino atlygio, tačiau ir patiria ypatingai didelį spaudimą ir psichologinį smurtą iš įmonės vadovybės. Maža to, net ir šalyje siaučiant COVID-19 pandemijai, dalis darbuotojų neturi net elementarių higienos normas atitinkančių darbo sąlygų – vairuotojams ne tik nesudaromos sąlygos nueiti į tualetą, bet dalis jų net neturi kur nusiplauti rankų.

Tuo tarpu apie derybas ir vairuotojų darbo sąlygas nuolatos kalbanti įmonės vadovybė reikšmingai kelia uždarbį tik vadovaujamą darbą dirbantiems asmenims įmonėje, kai tuo tarpu Vilniaus valdžia su profesinėmis sąjungomis nekalba apskritai.

„Vairuotojų kantrybės ribos yra neįtikėtinos. Jie jau išbandė visus civilizuoto dialogo būdus – kalbėjo su valdžia tiesiogiai, teikė virš tūkstančio darbuotojų reikalavimų, o dabar taikiai protestuoja prie savivaldybės. Tuo tarpu ką daro Vilniaus ir įmonės valdžia? Kaltindami vairuotojus spaudimu, jie net nesugeba su jais pasikalbėti, atvirkščiai – bando priešinti įmonėje dirbančius žmones ir sukuria tokį psichologinį spaudimą, dėl kurio darbuotojai jaučia ypatingą psichologinę įtampa. Panašu, kad Vilniaus valdžios elgesys nepaliks jokio kito kelio vairuotojams kaip tik streikuoti, nes visos kitos civilizuoto dialogo priemonės eina į pabaigą“, - sakė Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas Povilas Pinelis.

Vilniaus socialdemokratai dar gegužės mėnesio pabaigoje suformavo nuoseklią ir aiškią poziciją dėl Vilniaus miesto valdžios, UAB „Vilniaus viešasis transportas“ ir jų darbuotojų profsąjungos konflikto. Palaikydami darbuotojų reikalavimus, socialdemokratai kreipėsi į Vilniaus miesto merą ir viešąjį susisiekimą vykdančią įmonę su raginimu kalbėtis su darbuotojais ir atsižvelgti į jų teikiamus reikalavimus.

Close