Socialdemokratai įvertino Seimo darbą: „valstiečiai“ dirbo taip, lyg vyktų karas

Socialdemokratai įvertino Seimo darbą: „valstiečiai“ dirbo taip, lyg vyktų karas

Pasibaigusi Seimo pavasario sesija, socialdemokratų vertinimu, būtų buvusi kur kas efektyvesnė ir darbingesnė, jeigu šio Seimo nariai, ypač valdantieji, darbotvarkės formuotojai būtų laikęsi visų teisinių procedūrų, nebūtų švaistę laiko įvairiausių komisijų kūrimui, jų posėdžiams, paskui valdančiosios koalicijos performavimui ir vidinėms kovoms.

„Konstitucinis Teismas  pasisakė dėl Miškų įstatymo pataisų, pripažindamas jas antikonstitucinėmis. Bet šie valdantieji nuolat formavo darbotvarkę taikydami ypatingos skubos tvarką - nepaisydami Konstitucijos. Tokia procedūra taikoma karo ar panašių grėsmių atvejais. Toks įspūdis, kad šio Seimo valdantieji nuolat dirbo ištikti kažkokios krizės“, - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Toks įspūdis, kad šio Seimo valdantieji nuolat dirbo ištikti kažkokios krizės.

Socialdemokratų teigimu, šioje sesijoje Seimas dirbo dar neproduktyviau – rūpindamasis ne programos įgyvendinimu ir žmonių interesais, o vidinėmis kovomis ir postų perdalijimu.

„Du mėnesius Seime vyko bandymai pašalinti V. Pranckietį iš Seimo pirmininko posto, vidinės kovos tarp S. Skvernelio ir R. Karbauskio, A. Širinskienės vojažai iš vienos frakcijos į kitą ir atgal. Tokie fiktyvūs sandoriai siekiant naudos nesuderinami su politikų etika“, - sako socialdemokratas Algirdas Sysas.

Seimo socialdemokratai, sulaukę Seimo Etikos ir procedūrų sprendimo dėl A. Širinskienės perėjimo į kitą frakciją, neatmeta galimybės tokius apsimestinių sandorių veiksmus Seime siekiant naudos apskųsti Konstituciniam Teismui.

LR Seimo kanceliarijos nuotrauka

Susiję straipsniai

Close