Steponas Kairys - Lietuvos socialdemokratijos lyderis ir savivaldos kūrėjas

Steponas Kairys – Lietuvos socialdemokratijos lyderis ir savivaldos kūrėjas

Vilniaus skyriaus iniciatyvinė grupė rinkosi į pasitarimą dėl Vasario 16-osios Akto signataro Stepono Kairio atminimo įprasminimo. Susitikimo metu Stepono Kairio fondo pirmininkas, prof. Dobilas Kirvelis pažymėjo, kad S. Kairys svajojo apie pilietinę Lietuvos Demokratinę Respubliką, kūrė jos viziją, didžiulį dėmesį skyrė savarankiškos savivaldos kūrimui. Profesorius pažėrė įdomių faktų apie S. Kairio asmenybę ir keliones po krašto valsčius inicijuojant savivaldos komitetų susiformavimą.

Pasikeista nuomonėmis, po diskusijos susitarta dėl renginių, skirtų Stepono Kairio atminimui ir pirmosios lietuviškos valdžios 100-mečio paminėjimui. Numatoma, kad 2019 m. vasario 7 d. (data preliminari) ant Totorių g. namo Nr.3 bus atidengta atminimo lenta. Čia 1918 m. buvo LSDP būstinė ir S. Kairio butas, vyko VIII LSDP suvažiavimas.

Tą pačią dieną taip pat vyks  vakaras-prisiminimas, kurio metu įvairių kartų pranešėjai apžvelgs to laikmečio svarbiausius faktus ir įvykius, kartu ieškos atsakymų į klausimą, kokią Lietuvos valstybės viziją matė Steponas Kairys. Vakaro  nuotaiką kurs muzikos atlikėjai, bus prisimintas ir skaitomas Stepono Kairio testamentas Lietuvai „Tau, Lietuva, kad būtum tik laisva, demokratinė, aš skyriau visą savo gyvenimą...“

Šiuo metu vyksta pasiruošimo renginiams darbai, su savivaldybe derinamas leidimas atidengti lentą, ieškomas  projekto architektas, tariamasi dėl salės, kur vyks renginys ir kt.

Iniciatyvinė grupė, kurioje dalyvauja prof. Dobilas Kirvelis, Vilniaus socialdemokratų vadovė Auksė Kontrimienė, Vilniaus miesto skyriaus Kultūros komisijos pirmininkė Aldona Jeleniauskienė, šios komisijos narys Arvydas Domanskis, LSDP Kultūros komiteto pirmininkė Renė Jakubėnaitė ir kt. kviečia partiečius ir bendraminčius prisijungti prie šių renginių organizavimo.

Close