Vilniaus socialdemokratai:  valdančiųjų reformos nukrypo nuo kurso

Vilniaus socialdemokratai: valdančiųjų reformos nukrypo nuo kurso

LSDP frakcijos seniūno Juozo Oleko kvietimu Vilniaus socialdemokratai  lankėsi Seime, kur susitiko su Seimo nariais Rasa Budbergyte ir Algimantu Salamakinu.

„LSDP frakcijoje Seime ar Vilniaus savivaldybėje, poskyriuose, grupėse ir komisijose esame vieninga socialdemokratų komanda, dirbame kaip vienas nedalomas vienetas“,-sakė  Juozas Olekas.

Socialdemokratai pavasario sesijos darbų programai pasiūlė apie 30 teisės aktų projektų, nors ne visiems, pasak Juozo Oleko, buvo pritarta. Vyriausybė, atsitraukdama nuo rinkimų pažadų, nepritarė svarbiems socialdemokratų siūlymams įvesti progresinius mokesčius. Kaip sakė  Seimo narė R. Budbergytė, nesurenkant pakankamai pajamų šalyje neįmanoma vykdyti struktūrinių reformų, kurios lemtų ir tolesnį ekonomikos augimą.

Partiečiai pažėrė kritikos Vyriausybei ir valdančiajai daugumai. Pabrėžta, kad socialinės nelygybės klausimas ypač jautrus, pajamų nelygybę jaučia daugelis žmonių, tarp turtingųjų ir neturtingų atotrūkis nuolat didėja, o pagrindinės Vyriausybės žadėtos reformos nevykdomos arba nukrypo nuo kurso. Nesimato ir mokesčių pertvarkos koncepcijos, nors buvo žadėta ją parengti iki kovo vidurio ir t.t.

Užregistruotame pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pakeitimo projekte socialdemokratai siūlo įtvirtinti įstatymo pataisą, kuria visiems asmenis iki 30 metų,  perkantiems pirmąjį būstą, būtų taikomas lengvatinis 5 proc. PVM tarifas. Pritaikius 5 proc. PVM tarifą, būstas atpigtų maždaug 16 procentų.

„Siūloma pataisa galėtų tapti paskata jauniems medikams, mokytojams, kultūros ir meno darbuotojams, kitiems specialistams likti Lietuvoje ir kurti čia gyvenimą“,- sakė Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

Socialdemokratų  parengtame  Tautinių mažumų įstatymo projekte siūloma tautinės mažumos gausiai gyvenamoje vietovėje leisti vietovardžius rašyti ne tik lietuvių, bet ir tautinės mažumos kalba. Toks gyvenamųjų vietovių, gatvių, viešojo administravimo subjektų ir topografinių ženklų rašymas būtų leidžiamas, jei seniūnijoje gyvena daugiau nei 1/3 tautinės mažumos atstovų.

Nacionalinio saugumo ir krašto gynybos tikslai ir uždaviniai  bei  įgyvendinimo galimybės iššaukė karštą diskusiją. Esame viena iš nedaugelio NATO šalių, kuri gynybos reikalams skiria sutartą 2 proc. finansavimą nuo bendrojo vidaus produkto. Socialdemokratai mano, kad būtų pats laikas apsiriboti esamu finansavimu ir susitelkti į valstybės socialinės apsaugos,  švietimo ir kultūros  sistemas, didinti gyventojų pasitikėjimą valstybės institucijomis.

Diskusijos su LSDP frakcijos nariais bus tęsiamos, jos persikels į visuotinius poskyrių susirinkimus.

Algimanto Jeleniausko nuotraukos čia

Susiję straipsniai

Close