Žana Andrejeva: būkime vieningi, kaip viena didelė, darni šeima

Žana Andrejeva: būkime vieningi, kaip viena didelė, darni šeima

Kiekviena diena sostinėje gyvenančiai Žanai Andrejevai atneša naujų iššūkių. Moteris skuba į darbą Vilniaus centro poliklinikoje,  po priėmimo  įvairiuose mikrorajonuose jos pagalbos ir dėmesio laukia mažieji pacientai - naujagimiai ir kūdikiai iki 1 metų amžiaus. Žana nesiskundžia ištvermės reikalaujančiu darbu, nesibaigiančiais buities rūpesčiais, daug dėmesio skiria bendravimui su skirtingo amžiaus dukromis, atranda laiko sau, pokalbiams su draugais, pomėgiams.

Žana Andrejeva niekada neslėpė savo partinės priklausomybės, ji yra Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Vilniaus skyriaus narė. Pasyvus dalyvavimas skyriaus veikloje jai svetimas, todėl Žanos yra visur - rinkiminėse agitacijose, akcijose, posėdžiuose, pasitarimuose. Šeškinės poskyrio partietė nevengia išreikšti savo nuomonės, aštriai pakritikuoti valdančiųjų šalies jėgų už jų susiskaldymą, tam tikrą bejėgiškumą, asmenines lyderių ambicijas. Visgi ji mano, kad gyvenime yra daugiau gėrio ir pozityvių dalykų.

„Gyvenimas - gražus, tik reikia mokėti juo džiaugtis“, -įsitikinusi Žana Andrejeva.

–Esate energinga Vilniaus miesto skyriaus narė, aktyviai dalyvaujate rinkiminėje agitacijoje Žirmūnų apygardoje, susitikinėjate su gyventojais, rinkote parašus. Yra žmonių, kurie išvis negali peržengti barjero - belstis į gyventojų duris, prakalbinti nepažįstamus ir t.t. Kaip sekėsi Jums?

Komunikabilumas, kaip ir bet kuris raumuo, reikalauja tam tikrų pastangų. Mano „raumuo“ augo ne vienerius metus: kadangi mano darbo specifika tiesiogiai susijusi su nuolatiniu bendravimu, o mano darbo patirtis jau daugiau kaip 20 metų. Išmokau bendrauti su žmonėmis skirtingose situacijose. Bendraujant su žmonėmis ir renkant parašus namuose, svarbu įsisavinti du pagrindinius dalykus. Pirma, visi žmonės yra lygūs, bendraujant nereikia rodyti savų ambicijų, tačiau prarasti savo įsitikinimų irgi nereikia. Antra, renkant parašus namuose, reikia nepamiršti, jog tai yra žmonių namai, jų komforto zona. Todėl pageidautina svečiuose ilgai neužsibūti, bet jeigu jaučiate, kad žmogui reikia bendravimo, (kaip dažnai būna su vyresnio amžiaus žmonėmis), pasilikite bent jau kelioms minutėms. Balansas ir žmogiškumas yra svarbiausi faktoriai, bendraujant su būsimais rinkėjais.

–Kasdien bendraudama su žmonėmis, jautėte jų nuotaikas. Kokias problemas Jums išpasakojo žirmūniečiai?

– Žmonės pasakoja jiems aktualiausias ir skaudžiausiais problemas. Vieniems aktualu tai, kad Žirmūnuose labai trūksta parkavimo vietų. Pavyzdžiui, Žirmūnų gimnazijoje vykdomos plaukimo pamokos, tačiau vaikus atvežantiems tėvams čia nėra galimybių parkuoti automobilius. Automobiliai parkuojami šalia esančiuose kiemuose, dėl to vietiniai gyventojai nuolatos pyksta, priversti automobilius palikti ant vejos. Vienai gyventojai, palikusiai prie namų ant vejos savo automobilį, jos kaimynė iškvietė policiją.

Garbaus amžiaus žirmūnietė skundėsi, jog žiemos metu negali pasiekti Minties gatvėje esančios bibliotekos. Jai patinka skaityti, tačiau dažnai apledėjantis ir smėliu nebarstomas kelias apriboja galimybes. Močiutė  neatsisakytų gauti knygas į namus, ji tikisi, kad bibliotekos savanoriai vyresnio amžiaus ar sergantiems žmonėms tokią paslaugą suteiks.

Visiems vietos gyventojams opi daugiabučių renovavimo problema.

–Ar vietos gyventojai žino, kad rugsėjo mėnesį Žirmūnų apygardoje vyks rinkimai į atsilaisvinusią Seimo nario vietą?

Ne, tikrai ne visi gyventojai apie tai žino. Tiek pirmąją, tiek paskutiniąją parašų rinkimo savaitę nemažai pasitaikydavo nežinančių apie artėjančius rinkimus. Aiškinome, informavome, toks ir buvo mūsų tikslas.

–Ar socialdemokratų kandidatas Gintautas Paluckas rinkėjams yra pažįstamas? Kokių klausimų apie jį sulaukėte ir ar pasisekė į juos atsakyti? Ar buvo domimasi G. Palucko asmeniniu gyvenimu?

Įvairiai. Vieni G. Palucką pažinojo, kaip savivaldybės vicemerą, yra susidūrę sprendžiant vienas ar kitas problemas, kiti - kaip politiką, LSDP partijos vadovą, tretiems reikėjo daug ir išsamiai pasakoti. Sulaukiau daug klausimų apie asmeninį kandidato gyvenimą, šioje srityje Gintautas dėmesio sulaukė labai daug (juokiasi).

–Asmeninio gyvenimo išviešinimas – kaina, kurią moka vieši asmenys. Būtent tai daugumai rinkėjų ir svarbiausia, renkantis už ką balsuoti. Kaip visuomenė buvo linkusi narstyti kandidato asmeninį gyvenimą?

Moterys klausė, ar Gintautas yra vedęs, nes joms jis atrodo žavus ir patrauklus. Vyrų klausimai buvo analogiški, juokaudami sakė, kad toks simpatiškas vyras gali pavergti Žirmūnų moterų širdis. Viena moteris domėjosi Gintauto šunimi, teiravosi apie veislę. Pažadėjau, kad pasidomėsiu ir perduosiu informaciją, kurią man operatyviai partijos pirmininkas suteikė asmenine žinute Facebook‘e.

Daugelis rinkėjų, su kuriais bendravau, įvardijo, kad G.Palucko stiprybė yra graži šeima, laiminga santuoka. Turėtume nepamiršti, kad Lietuva yra katalikiškų pažiūrų šalis, šeima yra viena iš svarbiausių visuomenės grandžių. Įvertindama Lietuvos politinio elito asmeninį gyvenimą lydinčius skyrybų skandalus, nesantuokinius vaikus ir nesibaigiančias istorijas apie nelaimingas meiles, galiu teigti, jog mūsų kandidato padėtis viešuomenėje yra garantuotai stabili.

–Ar teko susidurti su neadekvačiais klausimais?

Asmeniškai nesu susidūrusi su tokio pobūdžio klausimais, tačiau, jeigu taip ir būtų, tikrai galėčiau korektiškai ir adekvačiai atrėžti klausiančiajam.

–Esate Lietuvos socialdemokratų partijos dalis. Kaip manote, ko partijai šiandien trūksta, kad ji pasiektų savo tikslus, kad kairiosios minties būtų daugiau?

Mūsų partija išgyvenusi krizes, įvairias politines peripetijas, šiuo metu atsinaujina. Mano manymu, visu pirma, partijoje reikia sugrąžinti bendrumo jausmą, daugiau artumo tarp įvairių partijos grandžių ir bendraminčių (kartais Seime esantys partijos nariai neturi nieko bendro su kitais bendrapartiečiais). Susivienijus vardan bendro tikslo, turime išmokti deramai įvertinti ir pažinti  savo politinius oponentus. Svarbu nepamiršti, jog paskutinius kelis metus liberalai, kurie taip pat yra mūsų politinio fronto žaidėjai, gauna vis daugiau valdžios. Nors liberalai deklaruoja, kad jie irgi yra kairieji, mūsų tikslai skiriasi. Taigi mes turime susivienyti ir įrodyti sau bei visuomenei, jog Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) yra stipri kairioji jėga, kuriai rūpi socialinis teisingumas ir žmogus.

–Papasakokite įdomiausius savo nuotykius politiniame gyvenime, labiausiai įstrigusius įvykius Šeškinės poskyryje.

­– Labiausiai įsiminė du įvykiai. Jie sukelia skirtingas emocijas. Prisimenu stojimo į partiją istoriją. Kai apsisprendžiau įsilieti į LSDP gretas, parašiau užklausą dėl įstojimo į partiją. Ilgai man nieks neatsakė. Parašiau laišką tuometiniam partijos vadovui A. Butkevičiui,  mažiau nei po savaitės buvau priimta į LSDP. Taigi tuo metu dėmesio eiliniam partiečiui trūko, dabar viskas keičiasi.

Kitas įvykis susijęs su rinkimais į savivaldą yra linksmesnis. Tuometinis Šeškinės poskyrio pirmininkas priėmė sprendimą, jog savivaldoje turi būti jaunų ir energingų partijos narių. Tuo metu partijoje buvau naujokė, maloniai nustebau sužinojusi, jog būsiu viena iš mūsų partijos kandidačių.

–Partinis gyvenimas yra Jūsų asmeninio gyvenimo papildinys ar hobis? Kiek metų esate LSDP ir kodėl esate su mumis?

Politinis gyvenimas užima didelę mano asmeninio gyvenimo dalį, kadangi esu aktyvus žmogus ir nuoširdžiai domiuosi viskuo bei tikrai stengiuosi nepraleisti nei vieno su partijos gyvenimu susijusio renginio. Todėl vis dažniau tenka rinktis tarp šeimos ir partijos. Būdama namuose irgi nepamirštu partijos reikalų, daug laiko praleidžiu mūsų poskyrio grupėje Facebook‘e bei stengiuosi palaikyti kiekvieną partijos bičiulį.

Esu partijos narė jau dvejus metus. Mano ir  LSDP tikslai visiškai sutampa, todėl nei karto nesuabejojau savo pasirinkimu ir tikrai nesvarsčiau keisti savo pažiūrų. Į partiją įstojau, nes visada domėjausi Lietuvos bei pasaulio politiniu gyvenimu, kur visada simpatizavau socialdemokratų ar socialistų idėjoms. Čia galėčiau išskirti itin daug nuveikiančius Vokietijos ir Švedijos socialdemokratus, iš kurių, mano manymu, mes turime daug ko  išmokti.

–Jūsų linkėjimai bendraminčiams.

Vilniaus  skyriaus poskyriams, grupėms, kiekvieno miesto socialdemokratui linkiu nepamiršti, jog mus vienija bendri tikslai, todėl tarpusavio palaikymas turi apimti visą Lietuvą, ne tik  kurią nors mažą grupę, poskyrį ar regioną. Mes turime tikėti vieni kitais, palaikyti ne tik laiminčiuosius, bet ir pralaiminčiuosius. Juk kiekvienas iš mūsų įstojo į partiją tikėdamas Lietuvos ateitimi, reiškia, ir abejingumui vietos nėra. Būkime vieningi, kaip viena didelė, darni šeima.

Nuotraukos iš asmeninio archyvo

Interviu parengė Aldona Jeleniauskienė

Close