G. Paluckas: valdantieji turi vykdyti valstybės vardu duotus įsipareigojimus

G. Paluckas: valdantieji turi vykdyti valstybės vardu duotus įsipareigojimus

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad mokytojams, medikams, kultūrininkams ir ugniagesiams raštu duotus įsipareigojimus valdantieji privalo įvykdyti.

„Priešingu atveju pasitikėjimo valstybe krizė tik gilės“, - prognozuoja G. Paluckas

Pasak LSDP lyderio, valdantieji nevykdo įsipareigojimų keturioms didžiulėms viešojo sektoriaus grupėms.

G. Paluckas valdančiuosius ragina vykdyti raštu duotus įsipareigojimus, o jei to padaryti neįmanoma – viešai atsiprašyti.

Įtampa dabar atsirado dėl to, kad nepadaugėjo, o sumažėjo pagarbos.

„Įsipareigojimai yra duoti valstybės vardu. Ir mokytojams, ir gydytojams, ir ugniagesiams, ir kultūros darbuotojams. Juos žeidžia neteisingumas ir melas. Įtampa dabar atsirado dėl to, kad nepadaugėjo, o sumažėjo pagarbos. Toks valdančiųjų elgesys nekelia pasitikėjimo valstybe ir jos vardu dalinamais pažadais. Tai yra pasitikėjimo krizė“, - teigia G. Paluckas.

LSDP pirmininkas mano, kad valdančiųjų įsipareigojimai „turi rasti savo vietą biudžete“, antraip pasitikėjimo valstybe krizė gilės.

„Koks yra tikslas raštu įsipareigoti ir nieko nepadaryti? Jei vis dėlto nieko daryti nesiruošiama, reikia elgtis sąžiningai ir atsiprašyti. Ministrai turėtų atsistoti ir pasakyti: „Atsiprašau, apgauti nenorėjome, bet suklaidinau, apsiskaičiavau, viršijau įgaliojimus“, - svarsto G. Paluckas.

Primename, kad valdantieji nesilaiko susitarimo skirti papildomus 117 mln. eurų pedagogų atlyginimams – dalis švietimo profsąjungų ruošiasi streikui.

Kultūros ir meno darbuotojai valdančiuosius taip pat ragina vykdyti pažadus ir didinti darbo užmokestį.

Teisėsaugos pareigūnų federacijos pirmininkė Loreta Soščekienė prieš kurį laiką užsiminė apie tai, kad gaisrininkų bendruomenė taip pat svarsto protestų ir streiko galimybę.

Nepasitenkinimą reiškia ir medikų bendruomenės, teigiančios, kad sveikatos apsaugos ministras nesilaiko susitarimo kitąmet didinti jų algas.

Susiję straipsniai

Close