G. Paluckas ragina Premjerą imtis priemonių dėl korupcijos aplinkos apsaugos srityje

G. Paluckas ragina Premjerą imtis priemonių dėl korupcijos aplinkos apsaugos srityje

Aiškėjant akivaizdžios ir masinės korupcijos atvejams aplinkos apsaugos sistemoje, kai gamybinių atliekų pylimas šimtais tonų į Kuršių marias buvo išaiškintas tik todėl, kad apie operaciją nebuvo pranešta Klaipėdos aplinkosaugininkams, kai gaisras Alytaus padangų gamykloje kilo dėl grubių atliekų tvarkymo pažeidimų ir aplinkosaugininkų kontrolės trūkumo, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas ragina vyriausybės vadovą imtis neatidėliotinų sprendimų ir veiksmų dėl problemų visoje aplinkos apsaugos sistemoje.

Siūlau atsigręžti į masinius ir sisteminius pažeidimus, įvertinti aplinkos apsaugos pareigūnų vaidmenį juose ir korupcijos apimtį, remtis Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrimais ir neatidėliojant imtis griežčiausių priemonių.

„Grigeo“ taršos atvejis sukrečiantis ir išskirtinis, bet pastaruoju metu mes gyvename nuo katastrofos iki katastrofos. Metų metais toleruojama aplinkosaugininkų veikla, kai netiriami ir nebaudžiami žmonių sveikatą ir gamtą žalojantys atvejai. Aplinkosaugininkų ryšiai ir suaugimas su verslo korporacijomis reikalauja aukščiausių pareigūnų ir vyriausybės vadovo sprendimų. Siūlau atsigręžti į masinius ir sisteminius pažeidimus, įvertinti aplinkos apsaugos pareigūnų vaidmenį juose ir korupcijos apimtį, remtis Specialiųjų tyrimų tarnybos tyrimais ir neatidėliojant imtis griežčiausių priemonių. Jeigu to nebus padaryta, tai ir toliau apie masinę ir nevaržomą aplinkos taršą sužinosime tik iš piliečių skundų, netikėtų operacijų ar nelaimių “, - sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Akivaizdžios nuorodos į korupciją aplinkos apsaugos srityje – tai ir STT ir Valstybės saugumo departamento nustatyti Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento vadovų ryšiai su „MG Baltic“, ir į Nerį „Vilniaus vandenų“ leistos srutos, ir žuvies perdirbimo įmonės tiesiai į duobę piltos žuvų atliekos, ir surinktų atliekų netvarkymas Utenoje, ir gaisro metu Alytuje apnuodyti žmonės ir gamta. Visi šie taršos atvejai ir nelaimės vyko dėl to, kad dėl kažkokių priežasčių atsakingi pareigūnai kažko nepamatė, nežinojo.

„Nors valdantieji kalba apie „Grigeo“ įmonės nubaudimą ir smūgį verslui, bet pirmiausia tokie atvejai žlugdys pasitikėjimą aplinkosaugininkais, valstybės pareigūnais, sukels dar didesnes žmonių abejones dėl korupcijos valstybės institucijose. Todėl situacija turi būti vertinama pačiu aukščiausiu lygiu“, - sako G. Paluckas.

Susiję straipsniai

Close