R. Budbergytė apie I. Šimonytės Vyriausybės parengtą 2,2 mlrd. eurų planą: tai nuvalkiotų frazių rinkinys, o ne reali pagalba žmonėms

R. Budbergytė apie I. Šimonytės Vyriausybės parengtą 2,2 mlrd. eurų planą: tai nuvalkiotų frazių rinkinys, o ne reali pagalba žmonėms

Buvusi finansų ministrė socialdemokratė Rasa Budbergytė sako, kad Ingridos Šimonytės Vyriausybės pristatytas 2,2 mlrd. eurų vertės Ekonomikos gaivinimo planas jai kol kas primena „seniai girdėtų biurokratinių šūkių ir lozungų rinkinį“, o ne strateginį dokumentą, kaip realiai padėti tiems, kurie nuo pandemijos nukentėjo labiausiai.

Ji taip pat pažymi, kad dėl plano nebuvo tariamasi su savivaldybėmis, o Seime vykę pristatymai apsiribojo „sekliomis ir nuvalkiotomis frazėmis“.

„Europos Komisija mus ragina visapusiškai pasinaudoti atsiveriančiomis galimybėmis, padėti žmonėms ir sektoriams, kuriuos pandemija paveikė labiausiai. Pandemiją Lietuvos regionus paveikė nevienodai, taigi ir padariniai bus nevienodi.

Pandemiją Lietuvos regionus paveikė nevienodai, taigi ir padariniai bus nevienodi.

Tačiau planas rengtas be jokių didesnių diskusijų šalies viduje, be diskusijų su savivaldybėmis. Tai, kas yra pateikta, man primena planą, kuriame yra nemažai senų stalčiuose ilgokai pragulėjusių projektų, prastumtų įvairių interesų grupių. Visa tai tėra apkaišiota nauja retorika“, - sako socialdemokratė R. Budbergytė.

Ji teigia, kad plano pristatymai Seime buvo neišsamūs – apsiribota abstrakčių krypčių pristatymais.

„Seniai girdėtos frazės – štai „netrukus turėsim teisingesnę, išmanesnę, žalesnę ir augančią Lietuvą“. Tai yra vėjai. Deklaratyviais žodžiais apibūdinamos prezentacijos, kurias mūsų biurokratai yra puikiai ištreniruoti padaryti“, - vertina R. Budbergytė.

Pasak parlamentarės, šalies viduje garsiai kabama, kad reikia didinti savivaldybių savarankiškumą, tad plane numatytos lėšos būtų „unikali galimybė padidinti savivaldybių finansinį savarankiškumą“.

„Tačiau su savivaldybėmis ir socialiniais partneriais nesitariama. Juk Vyriausybė turi puikią progą dalį iš tos 2,2 mlrd. eurų dotacijos investuoti pagal konkrečių savivaldybių poreikius. Kas geriau žino, ko labiausiai reikia – biurokratai Vilniaus ministerijose ar savivaldybės? Apie tai kalbėjo ir Prezidentas Gitanas Nausėda“, - primena Seimo narė.

Buvusi finansų ministrė atkreipė dėmesį ir į premjerės Ingridos Šimonytės teiginius, kad Ekonomikos gaivinimo plano lėšas planuojama skirti Vyriausybės programai įgyvendinti.

„Tokia žinutė iš premjerės lūpų yra nerimastinga. Minėto plano pinigai Lietuvą pasieks 2023 m., taigi tais metais, kai vyks savivaldos rinkimai. Kai dabar nėra jokių rimtų diskusijų su visa savivalda dėl šio plano, gali nutikti taip, kad konservatorių ir liberalų savivaldybės džiaugsis pinigų lietumi, o štai likusioms gali tekti mažiau. Vyriausybės programa sulaukė nevienareikšmiškų vertinimų ir jos įgyvendinimo priemonės prašosi rimtos analitikos“, - teigia R. Budbergytė.

Close